Dr. Gerald Jampolsky amerikai zsidó származású orvos könyvében foglalja össze hivatása során ért tapasztalatait. Barátaival együtt létrehoztak egy gyógyítóközpontot, melyben a legsúlyosabb betegeket kezelik: gyógyíthatatlan rákosokat, maradandó és súlyos károsodást okozó balesetet ért embereket. Ez a gyógyítóközpont azért nevezetes, mert az ott munkálkodó orvosok sokkal inkább a Szentlélek működésére alapoznak, mint az emberi ügyeskedésre.
Jampolsky leírja könyvében egy Tinman Walker nevű fiú esetét, aki bebizonyította, hogy Isten szemében nem létezik lehetetlen. A fiú 17 éves volt, amikor egy lejtős utcán száguldó bicikliével belehajtott egy teherautóba. Súlyos sérüléseket szenvedett. Az operáció után is kómában maradt. A kórházi orvosok elmondták Tinman szüleinek, hogy ha fel is ébred a kómából, fiuk csupán vegetálni lesz képes.
81 nappal a baleset után Tinman föleszmélt. Testének jobb oldala bénult maradt. Szülei a legjobb kezelésekre járatták. Logopédusa három és fél év elteltével kijelentette, hogy Tinman elérte beszédképességének a csúcsát, jobban már sosem fog tudni beszélni. De a fiú csak nagy erőlködéssel, nyögdécseléssel tudott beszélni, testi fogyatékosságban szenvedett. Kiközösítettnek érezte magát, ezért napja nagy részét magányosan töltötte. Balesete előtt élsportoló volt, ám a karambol romba döntötte ezt is.
Szülei hallottak Dr. Jampolsky gyógyközpontjáról, végső elkeseredettségükben fölvették a központtal a kapcsolatot, mert hallották, hogy elvük az, hogy semmi sem lehetetlen. Jampolsky beszámol könyvében arról, hogy amikor először vitték oda Tinmant, sok fogyatékossága volt mind a beszéd, mind a testi mozgás terén. De már az első alkalommal megpillantotta az orvos a fiú szemében a gyógyulni akaró szikrát, és tudta, hogy Tinman még sokra lesz képes. A fiú ugyanis szilárdan hitt a lehetetlenben.
Mostanra Tinman 22 éves, és már előadásokat tart világszerte a Szentlélek gyógyítő erejéről. Mára már profin siel.
Mesélte: Páter; megfogalmazta: Krisztike*szerk.
Dr. Jampolsky gyógyközpontjának alapelve az, hogy megváltoztassák a betegek nézetét és véleményét az életükről pozitív irányba. Hisznek a Szentlélek működésében. a központ 7 alapelv alapján működik, és ezeket részesíti előnyben:
1. Az egészség: belső béke. Következésképpen gyógyulni annyi, mint megszabadulni a félelemtől. A félelemnek sokféle oka lehet, és nem mindig tudja az ember, hogy fél, és még ritkábban tudja, hogy mitől fél. Sokáig nem bírja az ember a félelmet, és vagy betegségbe menekül, vagy valami szenvedély által kábítja magát. A test gyógyítása ilyenkor sikertelen. Ha a félelmet sikerül megszüntetni, a lélekben béke terem, és a test is meggyógyul.
2. Létezésünk lényege a szeretet. Nem él igazán, akinek a lelkében nincs szeretet. Aki szeretetre képtelen, kiég, hiábavalónak tartja az életét, és megbetegszik, meg akar halni. A szeretetnek pusztán külső körülmény nem lehet akadálya. Ennélfogva hiszünk abban, hogy a tudatnak nincsenek korlátai, nem létezik lehetetlen, és elvileg minden betegség megfordítható. És mivel a szeretet örök, a halálra sem kell félelemmel tekinteni.
3. Adni annyi, mint kapni. Ha figyelmünket arra összpontosítjuk, hogy adjunk, mert tudjuk, hogy sorsunk összetartozik másokéval, ha tudjuk, hogy magunkat másokon, saját igazi érdekeinket embertársainkért hozott áldozatokon át közelíthetjük meg legjobban, akkor a félelem, az élet ürességének nyomasztó érzése megszűnik, és testi-lelki egészségünk helyreáll.
4. Minden tudat összefügg. Ha olyan környezetben élünk, ahol az emberek lelkében belső béke van, környezetünk gyógyító. Belső békénk magától átsugárzik a többiekre, ha önmagunk számára már sikerült megtalálnunk.
5. Más idő nem létezik, csak a „most”. A fájdalom, a bánat, a depresszió, a bűntudat és a félelem összes többi formája eltűnik, ha a tudat a pillanat szeretetére és békéjére koncentrál. Az ember képes és hajlamos arra, hogy ne a jelenben, hanem a múltban vagy a jövőben éljen. A múlt már nincs, a jövő még nincs, csak a jelen pillanat van, a jelenben kell az embernek képességeit a szeretet alapján kamatoztatnia.
6. Döntéseinket úgy hozzuk, hogy a bennünk élő békevágyra hallgatunk. Képesek vagyunk gondolataink hatását ellenőrizni. Vannak gondolatok, melyek félelmet ébresztenek vagy táplálnak. Vannak gondolatok, melyek békességet teremtenek. Mi döntjük el, hogy melyiket választjuk.
7. Az igazi egészség és boldogság útja a megbocsátás. Lelki békénk alapja a megbocsátás. Különös, de önmagunkat kötözzük meg, ha másoknak nem tudunk megbocsátani. Amikor ellenségünknek nem tudunk megbocsátani, a félelmet tápláljuk lelkünkben. Béke akkor születik, ha mindenkit igyekszünk megérteni és vélt vagy valós sérelmeinket maradéktalanul meg tudjuk bocsátani.
|